Sprzedaż

W jaki sposób stać się właścicielem helikoptera?

Trzy powody (z wielu), dla których warto mieć własny helikopter

 1. Niezależność - własny helikopter to idealne rozwiązanie dla tych, którzy muszą dużo podróżować służbowo. W dzisiejszych czasach podróżowanie samochodem staje się coraz bardziej uciążliwe, czasochłonne i niestety niebezpieczne. Samoloty rejsowe z kolei nie wszędzie i nie o każdej porze latają, często też traci się czas na przesiadki. Posiadając własny helikopter możesz więc być w pełni niezależny, a także szybko i bezpiecznie dotrzeć nawet do odległego miejsca podróży.
 2. Oszczędność - czas to pieniądz, i choć to stwierdzenie wydaje się być w dzisiejszych czasach często nadużywane, to w przypadku firm posiadających własny helikopter jest w pełni uzasadnione. Niskie koszty eksploatacji, korzystny leasing, wysoka elastyczność w planowaniu podróży i oszczędność czasu kadry menadżerskiej to ewidentne zalety 'służbowej maszyny' mające przełożenie na finanse przedsiębiorstw.
 3. Spełnienie marzeń - któż z nas nie marzył o tym w dzieciństwie, aby naśladując pilotów - tych wojskowych i tych liniowych - poczuć się jak ptak i wzbić się w przestworza? Teraz te marzenia są w zasięgu ręki, posiadając własny helikopter możesz w pełni rozkoszować się poczuciem wolności i nieograniczonej przestrzeni.

Jaki model helikoptera wybrać?

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie helikoptera, musisz najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie jakie docelowo ma być jego przeznaczenie. Dokładna analiza własnych potrzeb pozwoli wybrać odpowiedni typ helikoptera i przynajmniej ogólnie określić zakres jego wyposażenia. Takie podejście przyspieszy podjęcie właściwej decyzji i sprawi, że będziesz w pełni zadowolony z zakupu.

Z reguły w momencie złożenia zamówienia, zamawiany helikopter jeszcze nie istnieje. Każdy egzemplarz jest zwykle montowany zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta. Stąd też zakup helikoptera może trwać nawet kilkanaście miesięcy od daty wpłacenia zaliczki i złożenia zamówienia.

Oferta

RSK Consultants oferuje kompleksową obsługę przy zakupie każdego modelu cywilnego AgustaWestland, od momentu złożenia zamówienia aż po odbiór helikoptera na lotnisku docelowym w Polsce. W ramach naszych usług organizujemy transport helikoptera z fabryki AgustaWestland do Polski, ubezpieczenie (w tym ubezpieczenie na czas transportu), pełną obsługę związaną z rejestracją helikoptera w Polsce oraz finansowanie.

Czynności związane ze sprowadzeniem helikoptera

 • Transport helikoptera na trasie Włochy - Polska
 • Pakiet ubezpieczeń OC + Aerocasco + NNW ważne przez 1 rok oraz ubezpieczenie na czas przelotu
 • Opłaty za czynności urzędowe zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 8 września 2003r. DZIENNIK USTAW Nr 176/2003 Poz. 1718 oraz opłata za uzyskanie zezwolenia na użytkowanie radiostacji pokładowej, transpondera i ELT w UKE:
  • Rezerwacja znaków rozpoznawczych (ważne 3 miesiące)
  • Wpisanie do rejestru cywilnych statków powietrznych wraz z wydaniem świadectwa rejestracji
  • Przeprowadzenie procesu zdatności do lotu statku powietrznego i wydanie świadectwa zdatności do lotu po raz pierwszy
  • Wydanie świadectwa zgodności z normą hałasu
  • Wniosek o zatwierdzenie dokumentacji technicznej sprzętu lotniczego (Instrukcja Użytkowania w Locie i Instrukcja Obsługi Technicznej)
  • Opłata za uzyskanie zezwolenia na użytkowanie radiostacji pokładowej, transpondera i ELT w UKE
  • Koszty dodatkowe to tłumaczenia (Instrukcja Użytkowania w Locie i Instrukcja Obsługi Technicznej) i obsługa agencji celnej
 • Cło na helikoptery - 0%
 • VAT na helikoptery - 22%

Zamówienie helikoptera jest potwierdzone w momencie podpisania umowy i wpłaty zaliczki na konto producenta. Podane ceny mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej.

Finansowanie

W ramach współpracy RSK Consultants z renomowanymi instytucjami finansowymi takimi jak Deutsche Leasing Polska S.A. i SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o. możemy zaproponować bardzo atrakcyjne warunki finansowania zakupu helikoptera AgustaWestland.

W przypadku zainteresowania naszą ofertą, prosimy o kontakt.
Adres pocztowy:
 

Witamy na stronie RSK Consultants - 25 listopada 2008

RSK Consultants oferuje kompleksową obsługę przy zakupie dowolnego cywilnego modelu helikoptera marki AgustaWestland, od momentu złożenia zamówienia aż po odbiór helikoptera na lotnisku docelowym w Polsce. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!


Interesuje Cię zakup helikoptera?

Chcesz kupić helikopter, ale nie wiesz czy warto? A może chcesz wiedzieć jakie są koszty eksploatacji? Skontaktuj się z nami!

Tel.
601 359 018

Helikoptery dla biznesu: